• OA
  • >
  • Novinky
  • >
  • Březnové střípky: Inspirace, učení a objevování

Březnové střípky: Inspirace, učení a objevování

07. 04. 2024 – Workshop McDonald’s

Ve čtvrtek 7. března navštívil naše markeťáky pan Radek Vítek z reklamní agentury MSL.

Pan Vítek nám představil náplň práce reklamní agentury. Pustil pár známých reklam, které dokonce obdrželi cenu za nejlepší reklamu v ČR. Jako byla reklama s panem Trojanem na T-Mobile. Hlavní náplní přednášky byla firma McDonald’s. Dozvěděli jsme se například,  jak vznikl nápad propojení McDonaldu s Přemkem Forejtem, při které vznikl legendární song Mc’n’Roll. Na závěr jsme si zkusili vymyslet vlastní reklamu na téma kvalita produktů v McDonaldu. Zjistili jsme, že vymyslet skvělou reklamu není, tak jednoduché, jak jsme si mysleli.

Děkujeme panu Radkovi Vítkovi za jeho návštěvu a o informace, o které nás obohatil.

studenti marketingu

08. 04. 2024 – Prezentiáda

Ve středu 8. března proběhlo školní kolo soutěže Prezentiáda. Jak napovídá název soutěže, je to soutěž zaměřená na prezentační dovednosti. Soutěžící složí tým o 2–3 členech a vytvoří krátkou prezentaci na jedno z nabízených témat. Tentokrát to byla témata: „(ne)možné“ nebo „To je intimní“. Ve školním kole se utkaly týmy zastupující všechny třídy prvních až třetích ročníků. Po každé prezentaci se rozvinula bohatá diskuze. Atmosféra byla velmi přátelská. Studenti i porota si užili hezké dopoledne. Nyní čekáme, které z nominovaných týmů budou vybrány do krajského kola.

 

 

 

 

 

 

12. 03. 2024 – Unisim

Na hodinách marketingu třeťáci hráli simulační hru Unisim ve které řídili vlastní cestovní kancelář.
Díky hře si studenti spojili teoretické znalosti s praxí. Vymýšleli vlastní zájezdy, zajišťovali reklamu firmy i produktů, financování firmy a řízení lidských zdrojů.
Cílem hry je pomocí simulace  pochopit  fungování podnikové ekonomiky, marketingu i financí.Dne 12. března se konalo celostátní online kolo, kterého se naše škola zúčastnila a dvě žákyně postoupily do finále v Praze, které se bude konat 10. dubna.

Lucie Křížová

 

 

 

 

 

20. 03. 2024 Návštěva ČSOB

Na letošní první jarní den jsme se vydali do Prahy do korporátní banky ČSOB v rámci projektu Global Money Week 2024.

Poslechli jsme si přednášku a debatovali o bankovnictví a kyberbezpečnosti. Dozvěděli se o bezpečných metodách placení přes internet, jak se vyvarovat podvodníkům a nenechat se okrást. Zjistili jsme, na co si dát pozor při pohovoru do budoucí práce a dostali tipy na jedinečný životopis.

Také jsme měli prohlídku starší i nové budovy, během které jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o fungování banky. Novější budova má tři tematické zasedací místnosti. My si prohlédli jednu z nich ve stylu Alpské chaty. Další dvě byli Zenová zahrada a Mořské akvárium.

A krásným zakončením celého dne byl pohled na Prahu ze střešní zahrady s basketbalovým hřištěm! No, kdy jste naposledy hráli basketbal s třídním učitelem na střeše banky?

Zuzana Černá, 3.A

Přejít na obsah