Fün

11. 4. 2022

Aktuální střípky z naší firmy:

Aktivně jsme se zúčastnili všech JA veletrhů. Z JA veletrhu v Hradci Králové jsme si odnesli cenu za první místo jako nejsympatičtější firma roku. Naše firma se skládá ze sedmi členů. Naše firemní logo se umístilo na druhém místě nejkreativnějšího loga ve Středočeském kraji. Náš produkt je karetní hra rozdělená na dvě kategorie: rodinné a 18+. K verzi 18+ přidáváme ručně ozdobený panáky se zlatými detaily s naším logem. Naším cílem je pobavit a zpříjemnit volný čas s kamarády či rodinou. Budeme rádi, když nás podpoříte.

Nikola Wertheimová.

První týden v březnu se v prostorách Kongresového centra Aldis uskutečnil desátý ročník Veletrhu JA firem. Své podnikatelské dovednosti zde měli možnost poměřit studenti z celé České republiky a Slovenské republiky. Z velké konkurence získala firma FÜN z Obchodní akademie z Lysé nad Labem titul „Nejsympatičtější firma roku 2022“.

Studenti měli za úkol přichystat svůj stánek, aby oslovil co nejvíce potencionálních kupujících. Zároveň museli během několika minut reprezentovat firmu a svůj podnikatelský záměr před porotou.

„Robert, který je v marketingovém oddělení spolu s Šimonem z personálního oddělení, se zúčastnili v soutěži o nejlepší prezentování produktu. Poté proběhnul krátký rozhovor s investorem v angličtině, kde Robert odvedl skvělou práci. V průběhu veletrhu Viky s Šimonem rozdávali propagační letáčky a snažili se zaujmout návštěvníky veletrhu. Každého zákazníka jsme s úsměvem oslovili a představili náš produkt. Já s Verčou a Michalem jsme prodávali a pak jsme se prostřídávali,“uvedla Nikola Wertheimová.

Studentská firma z Obchodní akademie Lysá nad Labem vymyslela karetní hru s názvem FÜN, vhodnou pro děti i dospělé. Poznávacím znamením je specifické logo ve zlaté barvě na černém pozadí. Ocenění získala i ředitelka a zároveň mentor celého projektu Lenka Hrubčíková, která studentům pilně pomáhala během přípravy a realizace.

„Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a určitě se budeme snažit se více zlepšovat. Těšíme se na JA veletrh studentských firem v Praze, kterého se zúčastníme. Najdete nás na webových stránkách fun277.webnode.cz a můžete nás sledovat na Instagramu fun.firmacz,“doplnila Veronika Doricová.

JA Studentská firma

Praktický vzdělávací program pro střední školy JA Studentská firma funguje v České republice už od roku 1992. Studenti v rámci tohoto programu zakládají vlastní skutečnou obchodní společnost, která funguje pod vedením učitele a mentora z praxe. JA Studentská firma umožňuje studentům proniknout do problematiky fungování společnosti od jejího založení přes vedení a rozvoj po potenciální likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní. Studenti se učí nejen všechny nutné administrativní postupy při zakládání firmy, ale i přijímat rozhodnutí nebo zapojit do svého byznysu společenskou odpovědnost.

Webové stránky společnosti s funkčním e-shopem si můžete prohlédnout na  https://fun277.webnode.cz/