ReLPé

Jsme studentská firma ReLPé.
Našim záměrem je recyklovat poškrábané, zničené či nepoužívané vinylové desky, které by se jinak vyhodily nebo zůstaly ležet nevyužité. Dáváme LP deskám druhý život a přetváříme je na moderní a stylové doplňky do domácnosti. Díky naší firmě ubývá odpadu. Naše produkty vám zaručeně zlepší náladu a přinesou styl do vašich domovů.

ReLpé (webnode.cz)

19. 03. 2024  Nejbolestivější věc, která se může stát firmě je, že se jí nemůžete věnovat,  protože musíte pracovat na něčem jiném. Od nového roku jsme se s výjimkou valentýnského prodeje věnovali výroční zprávě na veletrh EXPO. Bylo to náročné, protože všechna práce na výročce by se dala rozdělit na 2 komplexní části. První Analytická a retrospektivní – počítání a retrospektivní pohled na posledních několik měsíců firmy. Druhá část byla ta grafická, to bylo složité kvůli velkému množství nasbíraných dat, které se musely vejít do 10 stránek. Pracovali jsme i na prezentaci, kterou se budeme prezentovat na veletrhu a zpracovali jsme Lean canvas na dvě nepovinné soutěže a to sociální podnikání a nejlepší inovace. Teď už je tahle práce za námi a můžeme se zase věnovat věcem, které nás baví. Vyrábění produktů a plánování prodejních akcí. Proto nám držte 10. 4. palečky, ať se nám dlouho připravovaná akce povede a stojí za to 😉

Renata z ReLPé

Náš život ReLPé v lednu

Za měsíc leden jsme jako tým stihli spoustu věcí. Hned 15. ledna jsme měli možnost na dni otevřených dveří nabízet své produkty a seznámit rodiče a budoucí studenty naší školy s oborem aplikovaná ekonomie.

25. ledna jsme se zúčastnili semináře JA CZECH. Také jsme navrhli a dali do výroby návrhy nových valentýnských samolepek.

Náš nový design si můžete zakoupit hned od 8. 2. ve škole. Bližší informace najdete na instagramu @relpe_ .

Článek uveřejněný v lednových Listech

Žáci OALY si dovezli ocenění z veletrhu JA studentských firem

Každoročního klání veletrhu JA studentských firem se zúčastnili zástupci studentské firmy ReLPé z Obchodní akademie Lysá nad Labem, kteří si přivezli hned dvě skvělá ocenění, a to za nejlepší podnikatelský záměr a za nejlepší logo firmy.

V půlce prosince vyrazila studentská firma ReLPé pod vedením učitelky Lucie Bujalky na svůj první veletrh do Hradce Králové. V obrovské konkurenci, která zahrnovala více než čtyřicet firem nejen z České republiky, ale i z Dánska, Slovenska, či Litvy, se žáci umístili se svými jedinečnými produkty na skvělých místech.

„V prodeji jsme se vystřídali postupně všichni a ti, co zrovna neprodávali, se dívali po konkurenčních stáncích a získávali inspiraci pro další firemní posun. Zkušenosti a promo, které nám akce dala, jsou snad i cennější, než kolik jsme prodali zboží. Přísná porota hodnotila mezi jinými tyto činnosti: nejlepší prodejce, nejlepší stánek, podnikatelský záměr, nejlepší produkt a další. Nakonec jsme se umístili na dvou stříbrných pozicích, za nejlepší logo a za podnikatelský záměr. V ostatních kategoriích jsme vždy byli v horní polovině žebříčku. Při návratu do školy nám mnoho učitelů pogratulovalo. Jsme rádi, kam jsme se s firmou dostali a že jsme naši školu skvěle reprezentovali. Dosud máme nejlepší umístění na veletrhu, které kdy v historii školy bylo. To, že jsme vyhráli, nás motivuje do další práce ve firmě. Zároveň jsme nasbírali mnoho užitečných zkušeností do dalšího veletrhu,“ shrnula svoje dojmy ředitelka studentské firmy Renata Hanušová.

Firma ReLPé prodává produkty vyrobené z nepoužívaných a zničených LP desek, kterým dává druhý život. Staré poškrábané vinyly proměnili žáci např. do květináčů, mís, anebo z nich tvoří nástěnné hodiny.

Jejich produkty si můžete prohlédnout a třeba i zakoupit na stránkách oalysa.cz v sekci studentské firmy či na Instagramu RelPé.

Mgr. Martin Hošna