Cal-Vesmo

Studentská firma Cal-vesmo

Během středoškolského studia získáváme nové informace a zkušenosti. U nás, v Obchodní akademii Lysá nad Labem, máme skvělou příležitost vyzkoušet si, jaké to je vlastnit a provozovat reálnou studentskou firmu.

Výběr produktu a oblasti, v jaké bude firma podnikat, je čistě na studentech. Učitelé nám dávají volnost v profesním rozvoji a seberealizaci. Role učitele – mentora je mimo jiné žákům pomáhat s řešením zprvu neznámých situací, se kterými se během podnikání setkají.

Já a moji tři spolužáci jsme se rozhodli podnikat v oblasti prodeje retro/vintage oblečení. Při průzkumu trhu jsme zjistili, že o toto zboží je stále větší zájem. Mladí lidé/teenageři začínají nosit oblečení, které bylo módní v 80. nebo 90. letech.

Řekli jsme si, že by náš obchod mohl fungovat jako online second hand. Proto jsme zřídili vlastní webové stránky, zároveň plánujeme prodávat i na sociálních sítích. Zákazník bude mít možnost napsat nám třeba o svých požadavcích a přáních, my mu pomůžeme s objednávkou nebo odpovíme na případné dotazy. Doručovat budeme na dobírku prostřednictvím pošty.

Matěj Lejsal, student 3. ročníku

Matěj Lejsal