projekt op vvv šablony i

OP VVV

Dne 1. 9. 2017 jsme zahájili projekt podpořený grantem z  Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0005426 s názvem „Vzdělávání je naše priorita“, jehož cílem je posílit rozvoj naší školy jako centra celoživotního učení a prohloubit znalosti a dovednosti pedagogických pracovníků, mimo jiné i v oblasti inkluzivního vzdělávání. Projekt obsahuje setkání u kulatých stolů s regionálními zaměstnavateli, workshopy pro žáky s odborníky z praxe, v předmětu „Projektové a grantové řízení“ dojde k tandemové výuce a v neposlední řadě se zaměříme na žáky ohrožené školním neúspěchem. Součástí projektu je i sdílení zkušeností pedagogů z různých škol. Naší partnerskou školou se pro tuto aktivitu stalo Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Královická 668. Celkový přiznaný grant činí 323 444 Kč.

Aktivity projektu:

III/1.5 Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatele – doba realizace 10/2017 – 9/2018

Celkem dvanáct podpůrných akcí k navázání spolupráce mezi školou a zaměstnavateli, které pomohou ke zvýšení kvality odborných praxí žáků a k zapracování požadavků zaměstnavatelů (požadované nové odborné kompetence z oblasti Ekonomiky, ICT a Účetnictví) do školního vzdělávacího programu.

III/2.1 Vzdělávání pedagogických pracovníků SŠ v rozsahu 8 hodin – doba realizace 9/2017 – 6/2019

Vzdělávání pedagogických pracovníků je zaměřeno na prohloubení odborných znalostí v oblastech ICT, osobnostně sociálního rozvoje, cizích jazyků, projektové výuky, výchovy k podnikavosti, čtenářské gramotnosti a kariérového poradenství.

III/2.5 Vzdělávání pedagogických pracovníků SŠ v rozsahu 80 hodin – doba realizace 9/2017 – 6/2019

Vzdělávání pedagogických pracovníků je zaměřeno na dlouhodobé vzdělávání v oblasti cizích jazyků a ICT (Studium k výkonu specializovaných činností – koordinátor ICT).

III/2.7 Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv – doba realizace 11/2017 – 4/2018

Cílem této aktivity je podpořit pedagogické pracovníky ve zvyšování kvality při vzdělávání a výchově žáků prostřednictvím vzájemné výměny zkušeností.

III/2.9 Tandemová výuka na SŠ – doba realizace 9/2017 – 6/2018

Tandemová výuka probíhá v předmětu „Projektové a grantové řízení“

III/2.12 Vzdělávání pedagogického sboru SŠ zaměřené na inkluzi v rozsahu 8 hodin – realizace 3/2018

Téma vzdělávání: „Komunikace s žákem s nežádoucími projevy chování“

III/4.1 Doučování žáků SŠ ohrožených školním neúspěchem – doba realizace 9/2017 – 1/2019

Doučování probíhá ve čtyřech blocích „Ekonomické předměty – ekonomika a účetnictví“, „Anglický jazyk“, „Jazyky – český a německý jazyk“ a „Matematika“.