Studentská firma 2018_2019

V letošním školním roce pracují dvě studentské firmy – ApEko a Golden-Hands.

Zdravíme vás ze studentské firmy Golden-hands. V prosinci jsme si vyzkoušeli, jaké to je něco prodávat v Lysé nad Labem při dni otevřených dveří u nás na škole. Lidé, kteří se přišli podívat, zakoupili téměř všechny naše výrobky, za což jim moc děkujeme a doufáme, že přijdou i na další akce, kterých se zúčastníme. V blízké době budeme naši firmu prezentovat v Hradci Králové 12. 12. 2018 na mezinárodním veletrhu JA firem. Tak se nezapomeňte přijít podívat. Těšíme se na vás, vaše firma Golden-hands.

Novinky můžete sledovat na našich webových stránkách www.Golden-hands.webnode.cz

Jakub Kubiš 3. A, tiskový mluvčí firmy Golden-hands

Studentská firma OA Lysá n. L. 2018/2019

ApEko

V říjnu a listopadu stoupl počet našich výrobků i nervozita. Občas se objevily neshody v týmu, ale rychle se vyřešily. Každý se snažil přispět čím mohl, věnoval se práci doma, či zůstával ve škole déle. Kvůli blížícím se Vánocům vznikaly pod našima rukama především vánoční věnce, malinké ozdobné sáňky a stromečky. Z tvoření jsme měli radost, a doufali jsme, že budete mít i vy. A výsledek předčil naše očekávání.

Náš první prodej se uskutečnil dne 1. 12. 2018 v budově OA Lysá nad Labem a troufáme si říct, že byl úspěšný!

Výrobky se prodaly téměř všechny a my jsme tak získali své první výnosy z prodeje.

Děkujeme vám všem a opět se na vás těšíme 12. 12. 2018 v Hradci Králové na 7. ročníku veletrhu JA studentských firem!

Adéla Bartoňová 3. A, firma ApEko

Studentská firma OA Lysá n. L. 2018/2019

Dne 4. 10. 2018 se uskutečnilo výběrového řízení na různé pozice v těchto studentských firmách formou Assessment centre.

ApEko studentská firma – znovu se ozýváme!

Dlouho očekávaný i obávaný 7. ročník veletrhu JA firem v Hradci Králové, kterého jsme se zúčastnili 12. 12. 2019, byl pro nás výbornou zkušeností. Pocítili jsme poprvé ten tlak, jaký způsobuje přemíra konkurence. JA studentských firem se sešlo přes dvacet, byli jsme velmi urputní ve snaze uspět.

Museli jsme zvládnout dobře odprezentovat, kdo vlastně jsme, co děláme (před tolika lidmi!), byl hodnocen náš stánek, název a logo firmy a mnoho aspektů našeho výrobku. Jestli je originální, má šanci na úspěch atd. Naši firmu jsme poté prezentovali i v angličtině.

Toho, co bylo nutno splnit a splnit dobře, bylo opravdu dost. První příčky jsme neobsadili, ale veletrh nám přinesl krásné tržby a možnost spolupráce s dalšími lidmi, kterým se naše práce moc líbila! Odjížděli jsme tedy spokojení.

Leden je ve znamení nových plánů a strategií. Intenzivně se připravujeme na svátek svatého Valentýna, abychom vám mohli předložit ty nejkrásnější výrobky! Uvidíme se především v Lysé nad Labem.

Za firmu  ApEko Adéla Bartoňová, 3. A

Obě studentské firmy představily svoje výrobky na Veletrhu SŠ na Výstavišti v Lysé nad Labem, který pořádala KHK Střední Čechy v rámci výstavy Řemesla 2019.

Golden-hands

Studentská firma 2018/2019 Golden-hands na Výstavišti v Lysé n. L.

ApEko

Studentská firma ApEko na Výstavišti v Lysé nad Labem

Obě firmy se představily na veletrhu JA studentská firma 2019, který se konal 4. 4. 2019 v obchodním centru Harfa v Praze.

Veletrh JA studentská firma 2019