Studentská firma 2020_2021

V letošním školním roce zvolila studentská firma název Ori Cards  

Rádi bychom Vám představili naši firmu Ori Cards. Jsme studenti třetího ročníku Obchodní akademie v Lysé nad Labem. Náš tým je složen z deseti nadšených studentů, kteří se rozhodli společně vkročit do vlastního podnikání a osvojit si základy samotného zakládání firmy. Do podnikání vkládáme naše srdce a snažíme se výrobky vytvářet s láskou k Vám, v této nelehké době, která nás všechny pozastavila. Rozhodli jsme se proto pro originální pohlednice s příběhem, ve kterých se snažíme promítnout rodinnou a přátelskou atmosféru. Naším cílem je abyste i vy, měli možnost udělat radost svým nejbližším v této nelehké době. Doufáme, že Vám naše pohlednice vytvoří úsměv na tváři a budete spokojeni.  

S láskou, Vaše Ori Cards

Karolína Josífová

generální ředitel

Další informace o naší společnosti najdete na webových stránkách https://ori-cards.webnode.cz/

Buďte s námi i na fb https://www.facebook.com/OriCardsfirma a na IG https://www.instagram.com/ori_cards/

Dne 4. 11. 2020 proběhlo setkání s mentorem JA Firmy. Tím se pro školní rok stala paní Lýdia Šoltésová ze společnosti EULER HERMES SA, organizační složka.

  

Dne 24. 11. 2020 vyšel novinový článek v NYMBURSKÉM DENÍKU. On-line si ho můžete přečíst zde.

Dne 7. 12. 2020 jsme spustili e-shop naší studentské firmy Ori Cards. Najdete zde pohlednice s příběhem pro všechny věkové skupiny od dětských pohlednic se zvířátky a básničkami, přes napínavý detektivní příběh a antistresové mandaly až po sadu pohlednic s receptem či vánoční přáníčko.

Dne 9. 12. 2020 se konal online veletrh studentských firem v Hradci Králové, kde jsme se zúčastnili řady soutěží. Například o nejlepší prezentaci, logo, slogan nebo soutěž v anglickém jazyce – 90 vteřin před investorem, kde bylo za úkol představit naši firmu. 

Zuzana Krupová

Dne 9. 12. 2020 se studentská firma Ori Cards zúčastnila Veletrhu JA dětských a studentských firem v Hradci Králové. Žáci se zapojili do soutěží o nejlepší E-prezentaci, o nejlepší SLOGAN, o nejlepší LOGO, o nejlepší Předmět podnikání a 90 vteřin před investorem.

V soutěži o nejlepší LOGO naše firma obsadila krásné čtvrté místo ze čtyřiceti devíti přihlášených firem. V soutěži 90 vteřin před investorem nás reprezentovala Andrea Drahokoupilová. Se svou skvělou angličtinou se umístila na čtvrtém místě z celkového počtu sedmnácti zúčastněných žáků. Gratulujeme

Tento veletrh byl malou přípravou před „Veletrhem JA EXPO“, který se bude konat dne 8. 4. 2020 v OC Harfa v Praze.

Mgr. Lenka Hrubčíková

Mandaly

Ahoj!

Zdraví vás studentská firma Ori Cards! 

Chci Vám jménem naší celé společnosti poděkovat za to, že jste tu s námi, čtete si články a podporujete pohlednice. 

Přes vánoční svátky jste byli při tom, kdy jsme vyprodali vánoční básničky a víme, že Vás jak ty malé, ale i velké bavilo vymalovávat zvířátka ze sady omalovánek.

Za dva týdny se nám blíží Valentýn, svátek zamilovaných ❤️, a proto jsme vytvořili unikátní pohlednice pro tento krásný, ačkoliv pro nás Čechy netradiční svátek. Můžete tak udělat radost své drahé polovičce a ke všemu koupí pohlednic přispíváte na domov důchodců v Lysé nad Labem. 

A proto pamatujte,

Pohlednice s příběhem, vykouzlí tvář s úsměvem 

Karolína Josífová

generální ředitelka Ori Cards

Ahoj!

Zdraví Vás tým Ori Cards 😊

Chceme se s Vámi podělit o poznatky ze školení, které jsme společně absolvovaly v úterý 9. 2. 2021. Školení nám zprostředkovala firma JA Czech, která zaštiťuje studentské firmy v České republice a poskytuje jim příležitosti pro získávání a rozvoj dovedností nezbytných pro úspěšný start do reálného života a na trh práce.

Školení trvalo 4 hodiny a bylo pro nás velice přínosné. Vedly ho dámy, které jako studentky střední školy úspěšně vedly svoji firmu a nyní předávají své zkušenosti mladším generacím, jako jsme právě my. Za celý náš tým jsme se shodli, že školení bylo sestaveno moc pěkně a každý jsme si z něj odnesl spoustu poznatků a nápadů do našeho podnikání. 

Věděli jste například, že při on-line rozhovoru s porotou při soutěži je nejlepší vzít si pěkné a formální oblečení, ve kterém se budete vy sami cítit co nejlépe? A to včetně takových detailů jako jsou pohodlné a slušivé boty…. Budete se cítit sebevědomě a dobře a určitě se to odrazí i na vašem vystupování a celkovém výsledku.  

A nyní si shrňme, jak pro nás bylo školení přínosné:

Webmaster, pokladník – Zuzka Krupová

Naučila jsem se nové věci a tipy ohledně prezentování, které využiji i v reálném životě.

Účetní Šárka Vesecká

Dozvěděla jsem se nové informace z účetní oblasti, které určitě využiju ve své práci účetní.

Finanční ředitel Andrea Drahokoupilová

Školení pro nás bylo určitě hodně užitečné, bylo nabyté spoustou tipů do našeho podnikání i do soutěží, které nás ještě čekají.

A že se nenudíme dokládáme naším novým videoklipem s originální písničkou Ori Cards. 

Vaše firma Ori Cards

Karolína Josífová

generální ředitel

Dne 18. 3. 2021

Jaro klepe na dveře a my se stále učíme on-line. Ale i přesto jsme se zvládli připravit na veletrh JA EXPO, který se koná dne 8. 4. 2021. Pro letošní rok bude celý veletrh probíhat v on-line prostředí. Věříme si, proto se naše firma přihlásila skoro do všech soutěžních kategorií. Zpočátku jsme byli docela zaskočeni náročností a množstvím úkolů, které musíme v krátkém časovém úseku zvládnout, vypracovat a dodat do JA Czech. Ale řekli jsme si, že je to pro nás výzva, semkli jsme se a dokázali jsme splnit všechno, co po nás bylo vyžadováno. Takže jsme vypracovali průběžnou výroční zprávu o činnosti firmy, prezentace na téma „Kdo jsme a co jsme dokázali v JA SF„, „Marketing JA SF„, „E-shop“ a také jsme natočili krátká videa na téma „Kdo jsme a co jsme dokázali v JA SF“ a „Marketingové aktivity JA SF„. Nezapomněli jsme ani na firemní reklamu, která je doplněna autorským hitem OriCards. 

Práci jsme si rozdělili: někteří z nás se naučili, jak vytvořit výroční zprávu, jiní se naučili jak nahrávat a stříhat videa pomocí mobilních aplikací, jiní zase řešili téma a zpracování prezentací. 

Teď už budeme jenom čekat na to, až budou zveřejněny výsledky. Doufáme, že naše práce a úsilí budou zúročeny a umístíme se na stupních vítězů. 

 

 
Přejít na obsah