• OA
  • >
  • Novinky
  • >
  • I přes horší akustiku byl Pygmalion divácký zážitek

I přes horší akustiku byl Pygmalion divácký zážitek

V polovině října se dva ročníky naší obchodní akademie vydaly na představení Pygmalion do kina Dlabačov v Praze. Pygmalion znáte pod jiným jménem, a to díky filmové adaptaci My fair Lady se slavnou Audrey Hepburn. My jsme sice Audrey neviděli na vlastní oči, zato jsme měli možnost slyšet ryzí angličtinu. Divadlo English theatre s profesionálními britskými herci totiž objíždí celou Evropu, soubor je velice populární, proto byla obrovská vzácnost takové představení navštívit.

Hra Pygmalion zazněla celá v angličtině. Většina z nás hercům rozuměla, ačkoli akustika se nerozléhala ne úplně do všech koutů divadla, jak bychom si přáli. Bylo to zřejmě i z toho důvodu, že se nejednalo o klasické divadlo, ale kino, takže poslední řady byly ochuzeny o některé detaily, které stály za pozornost. Kdyby si English theatre zvolilo jiné prostory, dojmy z představení by nebyly tak smíšené. Někomu herci připadali zábavní a sympatičtí, jinému ne. Mně třeba vadila velmi amatérsky vypadající scéna (dva špatně natřené dřevěné paravany) a režie, kvůli níž herci vypadali spíše jako ochotníci.

Byl to jinak krásně strávený den. Vždy budu preferovat výlet za kulturou, než abych seděla celý den v lavicích. Po představení jsme se rozprchli každý svým směrem. V pátek přece byla zase škola.

Renata Hanušová, 3. A

 

Přejít na obsah