• OA
  • >
  • Novinky
  • >
  • Na Den jazyků se na OALY cestovalo po celém světě

Na Den jazyků se na OALY cestovalo po celém světě

Ve středu 27. 9.  naše škola pořádala každoroční projektový den k příležitosti Evropského dne jazyků. Letošní ročník projektu se nesl v duchu cestování po Evropě a poznávání zajímavých míst i kultury vybraných evropských zemí. Nedílnou součástí zadané práce bylo samozřejmě také zapojení samotných jazyků jak našich blízkých sousedů, tak vzdálenějších zemí Evropy.

Žáci v rámci projektu zpracovávali návrh na týdenní poznávací zájezd po vylosované zemi, jehož součástí bylo také zpracování krátkého cestovatelského slovníčku užitečných frází pro každodenní použití a hotelového menu, ze kterého by si naši cestovatelé mohli během zájezdu objednat jídlo jak v anglickém jazyce, tak v jazyce navštěvované země. Završením celodenního snažení žáků byl potom školní veletrh cestovních kanceláří, kde každá skupina vytvořila stánek vybrané země, ve kterém svůj zájezd nabízela ostatním spolužákům a vyučujícím. Nemohlo by se jednat o projekt obchodní akademie, abychom žáky alespoň trochu „nepotrápili“ ekonomikou, a proto k celému zájezdu vypracovali také kalkulaci celkové ceny pro své potenciální „zákazníky“.

Na všech stáncích byla hned na první pohled vidět spousta odvedené práce a snahy. Vyvolat dojem země, kterou cestovní kanceláře nabízely, se všem podařilo na výbornou. Například stánek Norska přišel s originálním nápadem využití počítačové učebny, kterou pomocí žaluzií zatemnili a na obrazovkách počítačů pouštěli záběry polární záře. Jiné skupiny, jako například Řecko, nebo Švýcarsko, sázely spíše na chuťové vjemy a nabízely ve stánku ochutnávku typických potravin.

V závěru veletrhu proběhlo hlasování o tři nejlepší stánky, které získaly odměnu ve formě poukázky na kopeček zmrzliny, na pizzu a především na jeden „sick day“, který si můžou žáci libovolně vybrat během školního roku. Celkově měl projekt velký úspěch jak mezi studenty, tak mezi vyučujícími. Kvalita zpracování a prezentace stánků předčila snad všechna očekávání, za což patří obrovský dík všem zúčastněným. Škoda jen, že nebylo možné odměnit všechny, protože si to opravdu zasloužili.

Mgr. Lukáš Kubíček

Učitel anglického jazyka

 

 

Přejít na obsah