• OA
  • >
  • Novinky
  • >
  • Nejsympatičtější firmu má Obchodní Akademie Lysá nad Labem

Nejsympatičtější firmu má Obchodní Akademie Lysá nad Labem

První týden v březnu se v prostorách Kongresového centra Aldis uskutečnil desátý ročník Veletrhu JA firem. Své podnikatelské dovednosti zde měli možnost poměřit studenti z celé České republiky a Slovenské republiky. Z velké konkurence získala firma FÜN z Obchodní akademie z Lysé nad Labem titul „Nejsympatičtější firma roku 2022“.

Studenti měli za úkol přichystat svůj stánek, aby oslovil co nejvíce potencionálních kupujících. Zároveň museli během několika minut reprezentovat firmu a svůj podnikatelský záměr před porotou.

„Robert, který je v marketingovém oddělení spolu s Šimonem z personálního oddělení, se zúčastnili v soutěži o nejlepší prezentování produktu. Poté proběhnul krátký rozhovor s investorem v angličtině, kde Robert odvedl skvělou práci. V průběhu veletrhu Viky s Šimonem rozdávali propagační letáčky a snažili se zaujmout návštěvníky veletrhu. Každého zákazníka jsme s úsměvem oslovili a představili náš produkt. Já s Verčou a Michalem jsme prodávali a pak jsme se prostřídávali,“uvedla Nikola Wertheimová.

Studentská firma z Obchodní akademie Lysá nad Labem vymyslela karetní hru s názvem FÜN, vhodnou pro děti i dospělé. Poznávacím znamením je specifické logo ve zlaté barvě na černém pozadí. Ocenění získala i ředitelka a zároveň mentor celého projektu Lenka Hrubčíková, která studentům pilně pomáhala během přípravy a realizace.

„Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a určitě se budeme snažit se více zlepšovat. Těšíme se na JA veletrh studentských firem v Praze, kterého se zúčastníme. Najdete nás na webových stránkách fun277.webnode.cz a můžete nás sledovat na Instagramu fun.firmacz,“doplnila Veronika Doricová.

 

JA Studentská firma

Praktický vzdělávací program pro střední školy JA Studentská firma funguje v České republice už od roku 1992. Studenti v rámci tohoto programu zakládají vlastní skutečnou obchodní společnost, která funguje pod vedením učitele a mentora z praxe. JA Studentská firma umožňuje studentům proniknout do problematiky fungování společnosti od jejího založení přes vedení a rozvoj po potenciální likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní. Studenti se učí nejen všechny nutné administrativní postupy při zakládání firmy, ale i přijímat rozhodnutí nebo zapojit do svého byznysu společenskou odpovědnost.

Přejít na obsah