OALy se představuje na DOD

Zasněžený 2. prosinec 2023. V Obchodní akademii Lysá nad Labem právě probíhá Den otevřených dveří. Účast je i přes nepříznivé počasí překvapivá, uvidíme, zda počet návštěvníků zdolá rekord z října.

Organizaci dnešního dopoledne mají v rukou studenti marketingu v čele s paní učitelkou Radkou Tinsovou. Návštěvníci se mohou detailně seznámit, co se v jednotlivých předmětech učí a jakým stylem.

„Co vás při prohlídce školy nejvíc zaujalo?“ zeptali jsme se několika hostů. „Co nás překvapilo, byla určitě firma a její výrobky. Jsou užitečné, pokud jde o recyklaci, taky vyvolávají nostalgii,“ odpověděl jeden z rodičů, který ocenil např. květináče či hodiny vyrobené z již nepoužívaných LP desek. Během DOD je v prostorách školy prodávala studentská firma ReLPé. Zájem o její produkty studenty potěšil. Uchazeči o studium také rádi vyjádřili svůj názor. „Marketing se mi líbí, nejspíš si ho zvolím,“ pronesl jeden z nich.

Svou návštěvou nás potěšili i někteří absolventi naší školy. Zajímalo nás, které vědomosti získané během studia, využívají i po maturitě v běžném životě či dalším studiu. „Určitě používáme znalosti z ekonomie a znát účetnictví se také hodí,” shodovali se. Na dotaz jednoho z rodičů, které volitelné cizí jazyky jsou podle nich užitečné v životě, uváděli nejčastěji němčinu.

„Marketingově skvěle zvládnuté,“ zhodnotila paní učitelka Tinsová, „studenti, kteří dnešní den připravili, si zaslouží velkou pochvalu.“ A my se přidáváme.

Další Den otevřených dveří se v naší škole koná 15. 1. 2024 a my vás na něj srdečně zveme!

Max Procházka, student 3. ročníku

 

 

Přejít na obsah