• OA
  • >
  • Novinky
  • >
  • Studenti OALY natočili filmy v anglickém jazyce

Studenti OALY natočili filmy v anglickém jazyce

Během prvního pololetí měli za úkol žáci třetích ročníků natočit krátkometrážní filmy v angličtině, které měly svoji premiéru v kině v Lysé nad Labem.

Stejně jako loni se prostory obchodní akademie staly dějištěm snímků, které si žáci sami vymysleli, zrežírovali a natočili. Netočilo se ale jen v obchodní akademii. Mladí umělci si vybírali i další rozmanité lokace, do nichž situovali svoje filmařské nápady.

„Oproti minulému roku žáci využívali jiná prostředí i vybavení. Ve filmech se objevili např. domácí mazlíčci, ale také psí útulek, záběry z dovolené nebo záběry z nemocnice. Plnoletí si sedli za volant a natočili dokonce krimi honičky v gangsterském provedení. Součástí projektu bylo také vypracování vlastních scénářů, plakátů a trailerů,“ uvedl garant projektu Lukáš Kubíček.

Jedenáct filmů se stopáží od 6 do 18 minut se točilo nejen v hodinách angličtiny, ale i ve volném čase třeťáků. Letos nepřevládal žádný specifický žánr, o to víc byla nabídka filmů pestřejší. Vznikly snímky akčního, komediálního nebo mysteriózního žánru. Některé byly inspirované reálnými seriály a hollywoodskými trháhy (John Wick, Výměna manželek), řada z nich se pyšnila vlastním nápadem a vtipným provedením. Oceněny byly kategorie: nejlepší film, kostýmy, scénář, kamera, 3x herecký výkon a na místě potom cena diváků.

Filmy můžete shlédnout zde 🙂

Mgr. Martin Hošna

Přejít na obsah