• OA
  • >
  • Novinky
  • >
  • Studentská firma ReLPé se skvěle umístila na veletrhu Ja EXPO

Studentská firma ReLPé se skvěle umístila na veletrhu Ja EXPO

Na veletrhu Ja EXPO v Galerii Harfa v Praze zabodovala studentská firma obchodní akademie RelPé v obrovské konkurenci a odnesla si úctyhodné 2. místo v kategorii nejlepšího vystavovatele. 

 

Firma RelPé se specializuje na produkty vyrobené z nepoužívaných a zničených LP desek, kterým dává druhý život. Staré poškrábané vinyly proměňují žáci např. do květináčů, mís, anebo z nich tvoří nástěnné hodiny. Tento nápad, ale i celkové nasazení týmu během soutěže se velice zalíbil odborné porotě, kterou tvoří marketingoví profesionálové z velkých korporací.

„Pro nás byla tato akce grandiózním vyvrcholením celého našeho fungování. Prodeje a zajímavé kontakty se k nám v Harfě jen hrnuly. I když jsme byli všichni na konci dne vyčerpaní, pozitivní dojmy a nadšení přetrvávají dodnes. Nakupující pozitivně reagovali na náš produkt, stánek i prodej. Povídali jsme si s nimi o studentské firmě, našich produktech a volitelném předmětu Aplikovaná ekonomie, kterou vede naše učitelka Lucie Bujalka, která nám pomáhá s realizací našeho nápadu po celý školní rok,“ uvedla Renata Hanušová, ředitelka studentské firmy.

Velkým oceněním byla pro RelPé spokojenost zákazníků, kteří nakoupili vinylové hodiny, misky nebo květináče. Není od věci připomenout, že z celé České republiky bylo na veletrhu pouze 45 studentských firem, přičemž celkově je do tohoto vzdělávacího programu zapojeno v tomto školním roce cca 351 studentských firem.

 

Mgr. Martin Hošna

Přejít na obsah