V novém roce držíme krok

Shrnutí konce roku 2023 a události ze začátku roku 2024

21. 12. 2023 – Volejbalový turnaj

Volejbalový turnaj zakončil školní výuku před Vánocemi

Ke zvykům naší školy patří již tradiční vánoční turnaj, který se koná těsně před zimními prázdninami. V divokém utkání to doslova vřelo. Všechny týmy odvedly skvělé výkony, nakonec si výhry odnesly družstva 4. A (3. místo) a 2. A (2. místo). V dramatickém závěru zvítězila 4. B, která si krom sladké odměny vysloužila i soupeření s učitelským dream týmem a o fous vyhrála! Gratulujeme!

Mgr. Martin Hošna

22. 12. 2023 – Vánoční projekt 

Pestrý vánoční program připravili maturanti pro svoje mladší spolužáky. Třídy se proměnily do improvizovaných dílniček, kde žáci obchodní akademie vyráběli vánoční ozdoby, komponovali koledy, cestovali po zemích s odlišnými vánočními zvyky apod.

Vánoční projekt byl definitivní tečkou ve škole v roce 2023. Minutou ticha poté všichni uctili památku obětí agresivního útoku osamělého střelce na filosofické fakultě, který proběhl den předtím.

Mgr. Martin Hošna

15. 01. 2024 Žáci třetích ročníku provedli návštěvníky Dnem otevřených dveří

Poslední Den otevřených dveří, který se konal začátkem ledna na naší škole, patřil zatím k těm nejnavštěvovanějším. Atmosféru naší školy nejlépe přiblížili naši žáci, kteří coby průvodci podali návštěvníkům autentické informace, jak to na naší škole chodí. Do odpoledních hodin proudili rodiče s deváťáky, kteří si mohli koupit produkty studentské firmy ReLPé, nebo se dozvědět bližší informace během prezentace, kterou poskytli žáci třetích ročníků společně s paní ředitelkou Lenkou Hrubčíkovou.

Těšíme se na nové prváky příští školní rok!

Mgr. Martin Hošna

 

15. 01. 2024  Není špatného počasí, jen špatného oblečení… 😉

V Den otevřených dveří na naší škole, bez jedné třetiny třídy neb je zároveň termín lyžařského kurzu, mrazivá hodinka čistého času v blízkém zámeckém parku. Studenti 1. B jsou borci – s úsměvem a vtipem na rtech, bez jediného povzdechu či fňukání. Přesvědčili jsme se o tom, že flóra lyského parku se dá dost dobře pozorovat i v lednu a nabídne nám jiné, v teplých měsících skryté pohledy. Dozvěděli jsme se o zdejších památných stromech; vyhledali další pozorovatelné zástupce rostlinné říše, okouzlily nás zámecké terasy i sochy…

Děkuji za příjemnou vycházku,

Mgr. Simona Šádková

 

17. 01. 2024 Dějepisná olympiáda

Dějepisná olympiáda roku 2024 byla znovu o něco napínavější. Účast soutěžících, hlavně ze stran gymnázií, se zvětšila a i když téma „Každodenní život a kultura českých zemí od Cyrila a Metoděje po Jana Husa“ bylo o poznání jednodušší než ta předchozí, dostat se na stupínek vítězů se nijak nezlehčilo. I přesto jsme se umístili na solidních místech mezi studenty gymnázií. Náš úspěch také pramenil z vědomostí, které jsme si odnesli z hodin dějepisu vyučované Mgr. Petrem Horákem. Jsme rádi, že nás Mgr. Petr Horák stále zapojuje do této soutěže.

Maximilián Procházka, student 3.A OA Lysá nad Labem

 

A kdo OALY navštívil 31. 01. 2024? Dočkáte se v únorovém článku:)

 

 

Přejít na obsah